Wszystkie wiadomości

Cleveron i Harreskind wprowadzają roboty paczkowe do obsługi zamówień z Czarnego Piątku na rynek DACH

25.11.2020 | Cleveron

Estońska firma technologiczna Cleveron i wiodąca niemiecka firma zajmująca się wyposażaniem sklepów i rozwiązaniami HARRES Metall-design GmbH połączyły siły, aby usprawnić dostawę ostatniej mili w regionie DACH. Harreskind będzie oficjalnym dystrybutorem innowacyjnej technologii przekazywania paczek Cleveron w regionie DACH, odpowiedniej dla dużych detalistów, ale także dla lokalnych MŚP. Roboty paczkowe i spożywcze pomagają zapewnić wygodny, samoobsługowy odbiór paczek, co jest szczególnie ważne w okresach wzmożonej ilości przesyłek, takich jak Czarny Piątek czy Boże Narodzenie.

Cleveron dostarcza rozwiązania automatyzacji dla sprzedawców detalicznych na całym świecie. Wejście na rynek DACH to kolejny, planowany krok tej firmy. „Handel elektroniczny w regionie dobrze rozwijał się jeszcze przed pandemią. W Niemczech spodziewano się, że osiągnie on 1530 mld euro w 2020 roku. COVID-19 jeszcze bardziej przyspieszył ten wzrost. Powoduje to również napływ paczek, co stwarza wyzwania dla sprzedawców detalicznych i kurierów” - powiedział dyrektor generalny Cleveron, Arno Kütt. „Dzięki naszym rozwiązaniom przekazywanie paczek staje się wygodne i samoobsługowe, oszczędzając czas i pieniądze nie tylko firm, ale także klienta. Rozwiązanie te są szczególnie pomocne w obsłudze okresów szczytowych, takich jak Czarny Piątek czy Święta Bożego Narodzenia. Sprawna obsługa przekłada się na zadowolenie klientów, a to ono jest kluczem do zwiększenia ich lojalności” - wyjaśnia Kütt.

Cleveron ma już dwa roboty paczkowe w Niemczech, w sklepach jednego ze swoich znanych na całym świecie klientów. Firma potrzebowała niezawodnego partnera do dalszej ekspansji w regionie DACH. „Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że znaleźliśmy firmę Harreskind, która nie tylko będzie sprzedawać nasze produkty, ale także zapewni wysokiej jakości instalację i wsparcie na miejscu” - powiedział Kütt.

„Cieszymy się z partnerstwa z Cleveron, który jest jednym z wiodących na świecie specjalistów od rozwiązań typu „kliknij i odbierz”. Dla nas partnerstwo stanowi strategiczne rozszerzenie naszej oferty” - wyjaśnia Lutz A. Schneppendahl, dyrektor zarządzający w HARRESKIND. „Coraz więcej klientów włącza zamówienia i poszukiwanie najlepszych cen do swoich codziennych rutynowych zakupów. Rozwiązania typu „kliknij i odbierz” oferują stacjonarnym sprzedawcom detalicznym doskonałą okazję do powiększenia swojej bazy lojalnych klientów, zapewniając im niezmiennie pozytywne doświadczenia zakupowe. Atrakcyjne punkty kontaktu z klientem jeszcze bardziej ułatwiają odbiór: klienci mogą wybrać preferowany czas, bez czekania w kolejce i ponoszenia kosztów wysyłki”.

Cleveron to estońska firma technologiczna, która od ponad 13 lat dostarcza technologię automatyzacji przesyłek dla największych światowych detalistów. Wielokrotnie nagradzana firma tworzy sprzęt i oprogramowanie dla rozwiązań wykorzystywanych przez detalistów, takich jak Walmart, Falabella, Carrefour, Bilka i Woolworths. Cleveron posiada również rozwiązania dla małych i średnich przedsiębiorstw, działając jako całodobowe punkty przekazywania przesyłek dla bibliotek, salonów samochodowych i mniejszych sklepów.  

Jedna misja, dwie marki, trzy firmy: „ZUKUNFT EINRICHTEN” jest wspólnym mianownikiem marek OTTOKIND i HARRESKIND, które są dobrze znane w całej Europie ze strategicznie zoptymalizowanych rozwiązań meblowych dla zakładów i sklepów. Za markami stoją firmy Otto Kind GmbH & Co. KG, HARRES Metall-design GmbH i König Object Consulting GmbH. Razem tworzą one zwartą sieć specjalistów z branży, posiadających sprawdzoną wiedzę, wieloletnie doświadczenie i potencjał innowacyjny. Niedawno sieć ta została poszerzona o kolejny podmiot stowarzyszony: ZOK systems, s.r.o. firmę, która specjalizuje się w wyposażeniu i rozwiązaniach sklepowych. Dalekosiężne synergie są wykorzystywane do tworzenia maksymalnej wartości dla klienta poprzez pierwszorzędne, wspólne rozwiązania.

W celu uzyskania dodatkowych informacji zadzwoń lub wyślij e-mail

Edith Väli

E-mail: [email protected]