Wszystkie wiadomości

Współpraca Cleveron z latynoamerykańskim gigantem detalicznym Falabella Retail

20.06.2019 | Cleveron, Falabella Retail, Cleveron 402

Firma Cleveron rozpoczęła współpracę z chilijską firmą Falabella Retail. Międzynarodowa sieć domów towarowych jest częścią grupy Falabella, która jest trzecią co do wielkości firmą w Ameryce Łacińskiej. Falabella Retail zainstalowała robot paczkowy Cleveron 402, który wydaje zakupy zrobione online w sklepach stacjonarnych.

Dyrektor Generalny Cleveron, Arno Kütt, oznajmił, iż Ameryka Łacińska jest dla Cleveron nowym, jeszcze nieodkrytym rynkiem. „Celem sieci Falabella jest stać się wiodącą platformą handlu detalicznego w Ameryce Łacińskiej, zarówno online, jak i offline; niewątpliwie jest ona dla nas odpowiednim partnerem do rozpoczęcia współpracy na nowym kontynencie”, wyjaśnił Kütt.  

Falabella jest czwartą firmą, która została dodana do listy klientów Cleveron w minionych tygodniach. W maju firma Cleveron rozpoczęła działalność w Nowej Zelandii, a także w Czechach i Norwegii. „Poszerzamy naszą działalność w różnych krajach i na nowych kontynentach. Mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mogli z pełnym przekonaniem powiedzieć, iż roboty z małego miasteczka Viljandi w Estonii zawładnęły całym światem”, dodał Kütt.

Sieć Falabella zaczęła używać robota paczkowego Cleveron 402, który został zainstalowany w centrum handlowym Los Dominicos w stolicy Chile, Santiago. Klienci tej sieci centrów handlowych dokonują zakupów online, wybierają dostawę w sklepie, a następnie wpisują kod zamówienia i odbierają swoje paczki od robota. Robot paczkowy Cleveron 402 jest również używany przez sieć Zara, światowej sławy detalistę modowego.  

Grupa Falabella została założona w 1889 roku i obecnie działa w siedmiu krajach Ameryki Łacińskiej. W roku podatkowym 2018 firma osiągnęła przychód w wysokości około 13,3 mld USD. Udział sprzedaży internetowej wzrósł o 70%, osiągając 823 mln USD w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Falabella Retail jest największą platformą handlową sprzedaży detalicznej w Ameryce Łacińskiej, posiadającą ponad 100 centrów handlowych w takich krajach jak Chile, Peru, Kolumbia i Argentyna.  

Firma Cleveron posiada klientów w 18 krajach, w tym w Ameryce Północnej i Południowej, Europie i Nowej Zelandii. Firma Cleveron, która w 2018 roku otrzymała tytuł Estońskiej Firmy Roku, jesienią tego roku otwiera akademię, której celem jest kształcenie studentów w zakresie rozwoju oprogramowania z dziedziny robotyki.

W celu uzyskania dodatkowych informacji zadzwoń lub wyślij e-mail

Edith Väli

E-mail: [email protected]
Telefon: (+372) 609 1671