Wszystkie wiadomości

Cleveron Firmą Roku 2018

05.10.2018 | Cleveron

Firma Cleveron otrzymała tytuł Firmy Roku 2018 w konkursie Estońskie Nagrody Przedsiębiorczości 2018. Zostaliśmy także uhonorowani tytułem Projektant Roku i Innowator Roku oraz znaleźliśmy się w pierwszej trójce firm w kategorii Eksporter Roku.

„Tegoroczna nominacja do tytułu Firmy Roku docenia inspirującą historię, w której zbudowano szybko rozwijający się biznes od podstaw. „ To zaawansowana technologicznie firma z małego miasteczka Viljandi w Estonii, która nawiązała współpracę z największymi detalistami na świecie”, powiedział prezes zarządu organizacji Enterprise Estonia, Alo Ivask.

Prezes zarządu firmy Cleveron, Arno Kütt przyznał, iż otrzymanie tytułu Firmy Roku to dla Cleveron wielkie wyróżnienie. „Jest to również wyraz uznania dla wszystkich cleveroników (pracowników Cleveron) i miasta Viljandi. To dowód na to, że przy odpowiedniej determinacji, w małych miastach można robić wielkie rzeczy”, dodał Kütt.

Sukcesem firmy Cleveron są nasze innowacyjne produkty, które oferują sprzedawcom detalicznym nowoczesne rozwiązania, będące odpowiedzią na rozwój handlu elektronicznego. Pomagają one zaoszczędzić czas i pieniądze zarówno sprzedającym, jak i klientom końcowym. Oparte na robotyce rozwiązania firmy Cleveron mówią same za siebie – w 2015 roku sieć Walmart rozpoczęła testy pięciu urządzeń PackRobot. Po udanym projekcie pilotażowym, do końca 2018 roku sieć Walmart będzie posiadała 700 urządzeń PackRobot na terenie całych Stanów Zjednoczonych. W ciągu kilku lat firma Cleveron złożyła ponad 50 wniosków dotyczących własności intelektualnej dla naszych innowacji. Liczba regionów, w których wdrożono własność intelektualną Cleveron wzrosła diametralnie, od niedawna również w Azji.

W ciągu ostatnich trzech lat obroty firmy wzrosły trzykrotnie. W 2016 r. obrót wyniósł 3,2 mln euro, w 2017 r. 11,2 mln euro, a przewidywany obrót w 2018 r. wyniesie 47 mln euro. Wśród klientów firmy Cleveron znajduje się największy na świecie potentat sprzedaży detalicznej, sieć Walmart, oraz największy detalista w świecie mody, grupa Inditex.

Konkurs Nagrody Przedsiębiorczości jest organizowany przez Enterprise Estonia, Estońską Izbę Przemysłowo-Handlową oraz Estońską Konfederację Pracodawców. Jest to najwyższa nagroda w kraju przyznawana wybitnym i postępowym firmom. We współpracy z ekspertami, którzy oceniali wskaźniki ekonomiczne firm oraz ich wkład w rozwój społeczeństwa w każdej z tych kategorii, w konkursie wybrano trzy najbardziej znaczące firmy. W tym roku w konkursie wzięło udział 369 przedsiębiorstw.

 

Zdjęcie dzięki uprzejmości EAS/Erlend Staub

W celu uzyskania dodatkowych informacji zadzwoń lub wyślij e-mail

Edith Väli

E-mail: [email protected]
Telefon: (+372) 609 1671