Wszystkie wiadomości

Cleveron wprowadza na rynek najbardziej kompaktowy robot paczkowy – Cleveron 403

14.11.2019 | Cleveron, Cleveron 403

Firma Cleveron prezentuje nowe urządzenie Cleveron 403, kompaktowy robot paczkowy zaprojektowany specjalnie dla sklepów o mniejszym formacie.

Jego niewielkie rozmiary i przystępna cena sprawiają, iż to oparte na robotyce rozwiązanie typu „click & collect” jest skuteczną alternatywą dla ręcznego wydawania paczek oraz tradycyjnych schowków na paczki. Urządzenie Cleveron 403 oszczędza kosztowną przestrzeń sklepową – najmniejszy model mieści 157 paczek na zaledwie 6 m2. Zapewnia ono samodzielny odbiór paczek, wydając klientowi przesyłkę w zaledwie 10 sekund.

Dyrektor generalny firmy Cleveron, Arno Kütt, wyjaśnił, iż najnowszy produkt firmy został stworzony z myślą o mniejszych sklepach i firmach logistycznych, które nie dysponują takimi wolumenami paczek, aby mogły korzystać z większych rozwiązań opartych na robotyce. „Nasze roboty paczkowe są wykorzystywane przez największych detalistów na świecie, którzy w ciągu jednego dnia muszą wydać setki lub tysiące zamówień online. Handel elektroniczny rośnie, a mniejsze firmy, zarówno biznesowe jak i kurierskie, również muszą rozpocząć automatyzację swoich procesów obsługi paczek. Jednak często nie są one jeszcze na tym etapie, na którym nasze większe rozwiązania byłyby dla nich odpowiednie – nie obsługują znaczącego wolumenu paczek dziennie lub po prostu nie mają na nie wystarczająco dużo miejsca. Dla przykładu, nasze urządzenie Pickup Tower ma aż 5 metrów wysokości! Robot paczkowy Cleveron 403 został zaprojektowany do efektywnej automatyzacji mniejszych ilości przesyłek i może być instalowany w małych oraz ciasnych przestrzeniach. Technologia oparta na robotyce sprawia, iż cały proces obsługi paczek jest szybki i wygodny”.

Urządzenie Cleveron 403 posiada inteligentny system magazynowania, który pozwala umieścić paczki wewnątrz maszyny adekwatnie do ich wysokości, maksymalizując przestrzeń magazynową. Najmniejszy model mieści 157 paczek na zaledwie 6 m2. W porównaniu z tradycyjnym schowkiem na paczki, który zwykle jest pierwszym etapem automatyzacji „click & collect”, robot paczkowy ma znacznie mniejszą powierzchnię. Oznacza to, że drogie powierzchnie handlowe mogą być wykorzystywane do działań sprzedażowych, zamiast do przechowywania produktów.  

W przypadku robota Cleveron 403 umieszczanie i odbiór paczek odbywa się za pośrednictwem jednej konsoli użytkownika, co przyspiesza proces załadunku dla kuriera lub pracownika sklepu i zapewnia wygodną obsługę klienta końcowego. Kurier lub pracownik sklepu może załadować wszystkie paczki używając jednej konsoli, bez konieczności przechodzenia tam i z powrotem pomiędzy konsolą a skrytkami, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnego schowka na paczki. Zapewnia to znaczną oszczędność czasu, w porównaniu do umieszczania każdej paczki w osobnej skrytce.  

Klient może odebrać swoją paczkę z robota paczkowego bez konieczności korzystania z dodatkowej pomocy. Wystarczy zeskanować kod zamówienia lub wprowadzić kod PIN, a robot w ciągu 10 sekund wyda przesyłkę.

Więcej informacji o Cleveron 403

W celu uzyskania dodatkowych informacji zadzwoń lub wyślij e-mail

Edith Väli

E-mail: [email protected]
Telefon: (+372) 609 1671