Wszystkie wiadomości

Cleveron wprowadza na rynek pierwszego na świecie robota spożywczego z dwiema strefami temperaturowymi

21.08.2019 | Cleveron, Cleveron 501

Firma Cleveron przedstawia urządzenie Cleveron 501, jedyny w swoim rodzaju robot spożywczy, który umożliwia odbiór produktów spożywczych w zaledwie 20 sekund. Cleveron 501 to skuteczna alternatywa dla dostaw do domu, która sprawia, iż odbiór produktów spożywczych jest tańszy, szybszy i wygodniejszy zarówno dla sklepów spożywczych, jak i konsumentów.  

„Firma Cleveron jest znana z tworzenia innowacyjnych rozwiązań typu „click & collect” dla największych światowych sprzedawców detalicznych. Wprowadzając Cleveron 501, idziemy o krok dalej i wchodzimy na rynek usług „click & collect” w zakresie produktów spożywczych. „Zasady działania naszych robotów pozostają takie same – zapewniają oszczędność czasu dla każdego” – stwierdził Arno Kütt, dyrektor generalny firmy Cleveron. „Czas jest dziś jednym z najcenniejszych zasobów i nie powinniśmy go marnować na stanie w kolejkach do sklepów lub oczekiwanie na kuriera. Urządzenie Cleveron 501 umożliwia odbiór codziennych artykułów spożywczych w najbardziej dogodnym miejscu dla klienta. Potencjał robotów spożywczych jest niewiarygodny – dostawa artykułów spożywczych może teraz być bliższa konsumentom, zapewniając im niezbędne usługi w miejscach, w których wcześniej były one nieosiągalne, np. dzielnice biznesowe, gdzie ilość powierzchni przeznaczona na supermarkety jest ograniczona”, dodał Kütt.

Cleveron 501 jest świetnym rozwiązaniem dla klientów korzystających z usługi „click & collect” – jest to niewątpliwie rozwijający się segment. Spodziewamy się, iż w 2019 r. sprzedaż żywności i napojów przez Internet wzrośnie o 18,2% do 19,89 mld USD. Do 2023 r. przewiduje się, iż sprzedaż żywności w Internecie wzrośnie ponad czterokrotnie. 

Cleveron 501 jest unikalnym rozwiązaniem na rynku usług „click & collect”, oferując przestrzeń z dwiema strefami temperaturowymi. Model standardowy to jednostka jedno-temperaturowa z regulowaną temperaturą wewnętrzną w zakresie od +2 °C do +25 °C (od +36 °F do +77 °F). Wersja ta jest również wyposażona w opcjonalną strefę zamrażalnika z regulowaną temperaturą -18 °C (0 °F). Dzięki temu roboty spożywcze nadają się do przechowywania łatwo psujących się produktów spożywczych i mrożonek, zapewniając konsumentom wysoką jakość przy ich odbiorze.  

Obsługa robota spożywczego to szczególnie wygodne rozwiązanie dla firm spożywczych, kurierów i klientów, zapewniające oszczędność czasu. Robot jest napełniany przy pomocy jednej konsoli użytkownika, dzięki czemu nie ma potrzeby przechodzenia pomiędzy drzwiczkami poszczególnych schowków. Klienci mogą odbierać swoje artykuły spożywcze przez skanowanie lub wprowadzenie kodu zamówienia na konsoli, po którym robot wyda ich zamówienie. Odbiór produktów spożywczych można wykonać w zaledwie 20 sekund.  

Cleveron 501 umożliwia sklepom spożywczym oferowanie wygodnego samoobsługowego odbioru w miejscu, w którym znajduje się klient – przez 24h na dobę, 7 dni w tygodniu. Zajmowaną powierzchnię można porównać do przeciętnego miejsca parkingowego, a ustawienie robota wymaga jedynie zapewnienie stabilnej powierzchni, zasilania i łącza sieciowego. Umożliwia to oferowanie odbioru w pobliżu supermarketu, w zatłoczonych centrach miast, kampusach uniwersyteckich i innych miejscach, gdzie powierzchnia handlowa jest ograniczona lub kosztowna. Urządzenie Cleveron 501 jest dostępne w dwóch rozmiarach i może pomieścić do 276 skrzyń.

Cleveron 501 to pierwszy robot spożywczym estońskiej firmy Cleveron, który oferuje rozwiązania oparte na robotyce w zakresie usług „click & collect”, z których korzystają takie firmy jak Walmart (Cleveron 401 lub Pickup Tower), Zara (Cleveron 402), The Warehouse (Cleveron 401), Decathlon (Cleveron 402) i inne. Roboty paczkowe i schowki na paczki Cleveron obecnie znajdują się w 22 krajach. Wskaźnik odbioru przesyłek wynosi 1,3 miliona miesięcznie.

Więcej informacji i filmów: Cleveron 501

W celu uzyskania dodatkowych informacji zadzwoń lub wyślij e-mail

Edith Väli

E-mail: [email protected]
Telefon: (+372) 609 1671