Wszystkie wiadomości

Cleveron 401 nominowany do nagrody World Post & Parcel Awards 2020

13.05.2020 | Cleveron, Cleveron 401

Urządzenie Cleveron 401 (Pickup Tower) otrzymało nominację do nagrody World Post & Parcel Awards w kategorii technologie. Nagroda World Post & Parcel Awards, uznawana za „Oskara” w branży pocztowej i kurierskiej, otrzymuje zgłoszenia od największych marek dostawczych z całego świata.

Cleveron 401 to robot paczkowy, który oszczędza miejsce w magazynie i przyspiesza odbiór przesyłek. Wprowadzony na rynek w 2015 roku, Cleveron 401 był pierwszym zautomatyzowanym terminalem paczkowym zaprojektowanym w celu usprawnienia procesów „click & collect”. Cleveron 401 zmniejsza koszty odbioru paczek i zapewnia lepszy komfort obsługi klienta. Pomaga on również firmom obniżyć koszty pracy, ponieważ proces wydawania przesyłek wymaga mniejszego nakładu siły roboczej. Dzięki najmniejszej powierzchni przechowywania paczek (zaledwie 5,4 m2) sprzedawcy detaliczni oszczędzają przestrzeń magazynową, którą mogą wykorzystać do generowania większych zysków.

Cleveron 401 jest dostępny zarówno w wersji wewnętrznej, jak i zewnętrznej, aby zaspokoić specyficzne potrzeby klientów. Cleveron 401 Outdoor można umieścić na parkingu sklepowym, w zatłoczonych obszarach śródmiejskich, gdzie przestrzeń handlowa jest ograniczona lub w miejscach łatwo dostępnych dla klientów. Opcja Outdoor przybliża sprzedawców detalicznych do klientów i oferuje całodobowy dostęp do paczek, nawet gdy sklepy stacjonarne są zamknięte. Robot Cleveron 401 Indoor do obsługi paczek zwiększa liczbę odwiedzin w sklepie oraz generuje dodatkową sprzedaż - 85% kupujących dokonało dodatkowego zakupu w sklepie podczas odbioru zamówienia online.

Pierwsze pięć urządzeń zostało uruchomionych w listopadzie 2016 roku, z kolei pod koniec 2019 roku w użyciu było już 1428 urządzeń. Każdy robot paczkowy „przepracował” 13 milionów godzin i dostarczył ponad 11 milionów paczek na całym świecie. Cleveron 401 jest używany przez wiodących światowych sprzedawców detalicznych, w tym sieci Walmart, Asda, The Warehouse, XXL Sports & Outdoor i Canadian Tire.

Zwycięzcy nagrody World Post & Parcel Awards zostaną ogłoszeni podczas wirtualnej prezentacji 16 czerwca.

W celu uzyskania dodatkowych informacji zadzwoń lub wyślij e-mail

Edith Väli

E-mail: [email protected]
Telefon: (+372) 609 1671