Wszystkie wiadomości

Cleveron 401 na rynku w Meksyku

28.05.2019 | Cleveron, Walmart

Sieć Walmart de México y Centroamérica (Walmex) zainstalowała swoje pierwsze urządzenie Pickup Tower w Meksyku. Wieża ta, znajdująca się w sklepie Toreo Walmart, w stolicy Meksyku, pozwalając klientom na odbieranie zamówień online w ciągu kilku sekund. „Torre Pickup” to pierwszy robot firmy Cleveron w Meksyku.

Oparty na robotyce robot paczkowy Cleveron 401 pełni funkcję punktu odbioru zamówień internetowych. Pięciometrowy robot paczkowy przechowuje do 300 paczek zamówionych przez Internet, tym samym eliminując konieczność czekania w kolejce na odbiór paczki. Cleveron 401 to samoobsługowe rozwiązanie do odbioru przesyłek – klient musi tylko zeskanować swój kod zamówienia na konsoli użytkownika, po czym robot przenosi paczkę do luku przesyłkowego. Proces ten trwa zaledwie kilka sekund.

Z systemu Cleveron 401 korzysta również amerykańska sieć Walmart, która niedawno ogłosiła plany zainstalowania, do końca tego roku, 1600 robotów paczkowych w sklepach na terenie całego kraju. Współpraca z siecią Walmart w Ameryce rozpoczęła się w 2015 roku wraz z ogłoszeniem nowej strategii sprzedaży wielokanałowej, która ma na celu zwiększenie sprzedaży za pośrednictwem handlu elektronicznego. Po udanym programie pilotażowym sieć Walmart w kolejnych latach wdrażała setki urządzeń Pickup Tower w całych Stanach Zjednoczonych.

Przeczytaj o współpracy z Walmart tutaj.

W celu uzyskania dodatkowych informacji zadzwoń lub wyślij e-mail

Edith Väli

E-mail: [email protected]