Wszystkie wiadomości

Rekord Cleveron – pięciu nowych klientów w ciągu dwóch miesięcy

02.07.2019 | Cleveron

Firma Cleveron współpracowała z największym na świecie detalistą sportowym Decathlon S.A, który posiada łącznie 1500 sklepów. Decathlon jest piątym dużym przedsiębiorstwem, które w ciągu ostatnich dwóch miesięcy zostało dodane do listy klientów firmy Cleveron.

Dyrektor generalny Cleveron, Arno Kütt, oznajmił, iż jest to kolejny krok w dążeniu do celów firmy, którymi są oszczędność czasu oraz pominięcie kolejek w oczekiwaniu na przesyłkę. „Rozwój handlu elektronicznego nie jest dla nikogo zaskoczeniem. Odnoszący sukcesy sprzedawcy detaliczni szukają nowych rozwiązań, aby poradzić sobie z rosnącą ilością przesyłek, gdyż zwiększa to obciążenie pracowników i generuje dodatkowe koszty. Oczekiwanie w kolejce po odbiór paczki w sklepie wpływa negatywnie na zadowolenie klienta”, wyjaśnia Kütt. „Decathlon to firma nastawiona na innowacje, która podobnie jak my ceni czas zarówno swoich pracowników, jak i klientów. Dzięki naszym produktom paczki w sieci Decathlon mogą być teraz wydawane w ciągu kilku sekund”, dodał Kütt.

Szafki i roboty paczkowe firmy Cleveron zostały wdrożone przez węgierski oddział Decathlon. Według Gergely Román, dyrektora marketingu internetowego Decathlon na Węgrzech, całkowita liczba paczek zamówionych w ich sklepie internetowym wzrosła w ciągu jednego roku o 40%. „W tym roku zainwestujemy około 250 000 €, aby zaoferować naszym klientom jak najlepszą obsługę. Wszystko po to, aby mieli oni więcej czasu na aktywność i spędzanie czasu na zewnątrz” dodał Román. Firma potwierdziła, że planuje w tym roku zainstalować produkty Cleveron w kilku kolejnych sklepach na Węgrzech.

Poza siecią Decathlon, firma Cleveron poszerzyła swoją działalność w całej Europie. W maju firma Cleveron rozpoczęła współpracę z czeską firmą logistyczną Zásilkovna oraz norweskim detalistą artykułów sportowych XXL. Do grona klientów dołączyła nowozelandzka sieć dyskontów The Warehouse oraz latynoamerykański gigant detaliczny Falabella Retail z siedzibą w Chile. Obecnie firma Cleveron posiada łącznie 22 klientów na całym świecie, w tym największego na świecie detalistę sieć Walmart.

Węgierski oddział Decathlon jest częścią firmy Decathlon S.A., która jest największym na świecie detalistą artykułów sportowych. Firma ta posiada 23 sklepy na Węgrzech i jest obecna w 51 krajach, łącznie dysponując 1511 sklepami. Całkowite przychody grupy w 2018 roku wyniosły 12,8 mld USD. Decathlon korzysta z robota paczkowego Cleveron 402 i dwóch urządzeń Cleveron 301 do wydawania zamówień składanych online. Klienci, którzy złożyli zamówienie online, mogą przyjść do sklepu, wprowadzić swój kod zamówienia do robota i w ciągu kilku sekund odebrać swoją paczkę.

W celu uzyskania dodatkowych informacji zadzwoń lub wyślij e-mail

Edith Väli

E-mail: [email protected]
Telefon: (+372) 609 1671