Wszystkie wiadomości

Roboty Cleveron teraz także w Norwegii i Czechach

16.05.2019 | Cleveron

Firma Cleveron poszerzyła swoją działalność o współpracę z firmami XXL Sports & Outdoor, największym sprzedawcą artykułów sportowych w Skandynawii, oraz Zásilkovną, wiodącą firmą logistyczną w Europie Środkowej i Wschodniej.  

„Kiedy dziesięć lat temu tworzyliśmy pierwszą w Estonii sieć schowków na paczki, chcieliśmy pokazać, o ile łatwiejsze i szybsze jest otrzymywanie paczek za ich pośrednictwem. Dziś schowki na paczki są dla Estończyków tak samo ważne jak bankomaty. A my od jakiegoś już czasu tworzymy i korzystamy z robotów paczkowych”, powiedział Arno Kütt, dyrektor generalny firmy Cleveron. „Teraz zalety robotów paczkowych są znane również w innych częściach świata.” Kütt podkreślił, że celem produktów firmy Cleveron jest oszczędność czasu. „Nasi nowi klienci mogą teraz korzystać z tego udogodnienia również w Czechach i Norwegii.”

Firma XXL Sports & Outdoor, posiadająca 84 sklepy w Skandynawii i Austrii jest największym sprzedawcą detalicznym artykułów sportowych w Skandynawii. Norweska firma posiada obecnie robota paczkowego Cleveron 401 w swoim sklepie Alnabru w Oslo. Klienci XXL Sports & Outdoor mogą składać zamówienia w sklepie internetowym, wybierając sklep w Alnabru jako punkt odbioru paczki. Swoją paczkę otrzymają za pośrednictwem samoobsługowego robota paczkowego, który znajduje się w sklepie.

Zásilkovna, wiodąca firma logistyczna w Europie Środkowej i Wschodniej, działa w 16 krajach i posiada 26 000+ sklepów internetowych, będących jej klientami, oraz 2500+ punktów odbioru. Jest pierwszą firmą w Czechach, która oferuje odbiór paczek za pomocą urządzenia Cleveron 402, najszybszego robota paczkowego na świecie. Robot paczkowy Cleveron, którego firma nazywa Z-Bot, został zainstalowany w centrum handlowym Chodov w Pradze.  

Roboty paczkowe i schowki na paczki firmy Cleveron, mającej swą siedzibę w miasteczku Viljandi, są obecnie używane w ponad 15 krajach na całym świecie, wydając 1,2-1,3 miliona paczek miesięcznie. W ubiegłym tygodniu firma ogłosiła, iż rozszerza swoją działalność w Oceanii, nowym regionie Cleveron.

W celu uzyskania dodatkowych informacji zadzwoń lub wyślij e-mail

Edith Väli

E-mail: [email protected]
Telefon: (+372) 609 1671