Wszystkie wiadomości

Cleveron otworzy akademię robotyki

02.04.2019 | Cleveron

Firma Cleveron otworzy jesienią Akademię Robotyki w miejscowości Viljandi, w ramach której będzie prowadzić zajęcia z rozwoju oprogramowania robotyki dla 20 studentów.

Tej jesieni firma Cleveron, we współpracy z katedrą Estońskiej Przedsiębiorczości na Uniwersytecie Nauk Stosowanych, otworzy akademię, która zapewni profesjonalne wykształcenie młodym entuzjastom robotyki.  

Program Akademii Cleveron będzie obejmował zintegrowaną metodę studiów, w której studia akademickie będą połączone z praktyką. Dzięki temu studenci będą mogli wykorzystać nowo zdobytą wiedzę w swojej pracy. Trzyletni program zawodowego szkolnictwa wyższego będzie realizowany w siedzibie Cleveron w Viljandi. Studentów będą nauczać wykładowcy uniwersyteccy oraz eksperci i specjaliści firmy Cleveron.  

Według dyrektora generalnego Cleveron, Arno Kütt, w Estonii brakuje wysoko wykształconych specjalistów w dziedzinie ICT i technologii. „Jako firma technologiczna postanowiliśmy zaoferować studentom możliwość rozwoju umiejętności zawodowych, aby mogli oni stać się specjalistami w swojej dziedzinie. Chcemy stworzyć solidne podstawy dla przyszłych twórców produktów, którzy dzięki innowacyjnym rozwiązaniom mogą wnieść dodatkową wartość do estońskich firm i ich działalności biznesowej”, dodał Kütt.

Po zakończeniu 3-letniego programu studiów, najlepsi studenci będą mieli możliwość dołączenia do Cleveron. „Wierzymy, że codzienna współpraca z najlepszymi specjalistami w tej dziedzinie zwiększy umiejętności, pasję i zainteresowanie studentów rozwijaniem produktów i oprogramowania, a także zwiększy ich konkurencyjność w dalszej karierze”, powiedział Kütt.

Kristjan Oad, dyrektor generalny katedry Estońskiej Przedsiębiorczości na Uniwersytecie Nauk Stosowanych, podkreślił, że Ministerstwo Edukacji i Badań Naukowych pomogło w stworzeniu programu nauczania. „Ten program jest niezwykły i stanowi duży krok oraz znaczną inwestycję firmy Cleveron. Zaletą sektora prywatnego jest to, że może on bardziej elastycznie reagować na potrzeby rynku pracy. Akademia skupi się na nauczaniu tych umiejętności, na które istnieje rzeczywiste zapotrzebowanie.”

W tym roku Akademia Cleveron przyjmie 20 studentów zainteresowanych rozwojem oprogramowania z dziedziny robotyki. Otrzymają oni stypendium w wysokości 400 euro miesięcznie, które obejmie bezpłatne zakwaterowanie w Viljandi oraz lunch. Ponadto w ramach Akademii Cleveron zostanie pokryte czesne studentów w wysokości 5500 € rocznie. Aby ubiegać się o stypendium, studenci muszą wykonać test, nagrać film motywacyjny oraz przejść rozmowę kwalifikacyjną. Warunkiem wstępnym jest posiadanie dyplomu ukończenia szkoły średniej, przy czym średnia ocen lub wyniki egzaminów maturalnych nie będą brane pod uwagę.

Zgłoszenia będą przyjmowane od 15.04.2019 do 30.06.2019. Program będzie prowadzony w języku estońskim.

Przeczytaj więcej: Akademia Cleveron (w języku estońskim)

W celu uzyskania dodatkowych informacji zadzwoń lub wyślij e-mail

Edith Väli

E-mail: [email protected]