Wszystkie wiadomości

Cleveron prezentuje prototyp pierwszego robota kurierskiego

01.12.2018 | Cleveron

Autonomiczny robot kurierski zautomatyzuje dostawę „ostatniej mili” i przekazanie przesyłki od kuriera do klienta.

Autonomiczny robot kurierski zautomatyzuje dostawę „ostatniej mili” i przekazanie przesyłki od kuriera do klienta. Rozwiązanie tego typu ma pomóc w efektywniejszym zarządzaniu rosnącym wolumenem przesyłek w handlu elektronicznym oraz w wygodniejszej dostawie „ostatniej mili” dla odbiorcy. Według portalu Business Insider, robot kurierski firmy Cleveron „mógłby rozwiązać wielomiliardowy problem, przed którym stoją Amazon, Walmart i Target”.

Cel stworzenia robota kurierskiego jest taki sam jak w przypadku wszystkich innych produktów firmy Cleveron – oszczędność czasu dla wszystkich. Autonomiczny robot kurierski przyjedzie do domu klienta, umieści przesyłkę w jego osobistym schowku na paczki, a następnie odjedzie. Klient otrzyma powiadomienie o dotarciu paczki, którą odbierze ze schowka w dogodnym dla siebie czasie. Nie trzeba już będzie czekać w domu na kuriera, aż ten dostarczy nam paczkę.  

Futurystyczny robot kurierski firmy Cleveron umożliwi firmom z branży handlu elektronicznego lub logistycznej zautomatyzowanie procesu dostawy „ostatniej mili” oraz obniżenie kosztów dostawy. Jest to również najwygodniejszy sposób dostawy dla samych klientów, gdyż w tym przypadku nie muszą już czekać na kuriera. Dzięki temu klienci będą dokonywać zakupów internetowych z większą częstotliwością, ze względu na to, iż będzie to najwygodniejszy i najbardziej oszczędny czasowo sposób robienia zakupów.

Autonomiczny prototyp robota kurierskiego został zaprezentowany 30 listopada na międzynarodowej konferencji Robotex International Generation R w Tallinie w Estonii. Firma Cleveron planuje rozpocząć projekt pilotażowy robota kurierskiego na ulicach Estonii w 2020 roku. Obecnie firma Cleveron prowadzi pilotaż projektów osobistych schowków na paczki w Estonii.

Zobacz robota kurierskiego w akcji.

W celu uzyskania dodatkowych informacji zadzwoń lub wyślij e-mail

Edith Väli

E-mail: [email protected]
Telefon: (+372) 609 1671