Wszystkie wiadomości

Robot paczkowy CleverFlex w kultowym sklepie Zara na Corso Vittorio Emanuele w Mediolanie

06.09.2018 | Cleveron, Zara, Cleveron 402

Zautomatyzowany robot paczkowy nowej generacji, CleverFlex firmy Cleveron, jest teraz dostępny w kultowym sklepie Zary w Mediolanie. Pełni on funkcję samoobsługowego, zautomatyzowanego punktu odbioru zamówień online.

Zmodernizowany sklep Zara na ulicy Corso Vittorio Emanuele w Mediolanie został otwarty 6 września i jest uważany za jeden z najbardziej reprezentatywnych sklepów tej marki na świecie. Oprócz wspaniałej prezencji, stanowi on połączenie innowacji technologicznej z tradycyjnym sklepem stacjonarnym.

Podobnie jak londyński sklep w Stratford, filia w Mediolanie posiada dział przeznaczony wyłącznie do odbioru zamówień internetowych. Odbiór zamówień internetowych odbywa się za pośrednictwem robota paczkowego CleverFlex produkcji Cleveron, który zamienia tradycyjny odbiór zamówienia na najszybszą na świecie zautomatyzowaną samoobsługę typu „click & collect”. Klient składa zamówienie w sklepie internetowym, otrzymuje kod zamówienia, skanuje go w urządzeniu i po kilku sekundach odbiera przesyłkę. Sprzedawcom detalicznym, CleverFlex oferuje najszybszy na świecie sposób załadunku paczki – do 10 paczek na minutę.

Sklep w Mediolanie znajduje się w starym kinie Astra, słynącego z szykownego wystroju, m.in. marmurowych podłóg, mozaik i żyrandoli. Urządzenie CleverFlex jest wbudowane w ściany sklepu, dzięki czemu doskonale komponuje się z jego wnętrzem. Części widoczne dla kupujących pokryte są antycznym mosiądzem, komponując się z odrestaurowanym, niezwykle eleganckim i luksusowym wnętrzem sklepu.

Współpraca pomiędzy grupą Inditex a firmą Cleveron rozpoczęła się w 2017 roku od projektu pilotażowego przeprowadzonego w Hiszpanii. Oba roboty paczkowe CleverFlex zapewniają również samoobsługę w zakresie odbioru zamówień internetowych we flagowym sklepie firmy Zara w Stratford w Wielkiej Brytanii.

W celu uzyskania dodatkowych informacji zadzwoń lub wyślij e-mail

Edith Väli

E-mail: [email protected]