Wszystkie wiadomości

Arno Kütt oraz prezydent Kersti Kaljulaid dyskutowali o przyszłości estońskiej przedsiębiorczości

20.02.2019 | Cleveron

Prezes firmy Cleveron, Arno Kütt, oraz Prezydent Republiki Estonii Kersti Kaljulaid uczestniczyli w panelowej dyskusji podczas otwarcia nowego centrum informacyjnego, e-Estonia Briefing Centre, w której uznano Estonię za doskonałe centrum przedsiębiorczości.

Kütt stwierdził, że choć pozytywne jest to, że estońskie firmy rozpoczynające działalność są mistrzami świata w znajdowaniu zagranicznych inwestorów, to jednak należy bardziej skupić się nie na tym, aby szybko sprzedać dobrze prosperującą firmę, ale na tym, jak zwiększać jej sukces w Estonii. Kütt zasugerował, że zamiast sprzedaży nowych, prosperujących firm zagranicznym nabywcom, należy starać się rozwijać estońską przedsiębiorczość, co w dłuższej perspektywie będzie korzystne dla całego społeczeństwa.

Kütt i Kaljulaid zgodzili się, że Estonia jest doskonałym krajem do rozpoczynania nowych przedsięwzięć i testowania nowych pomysłów. Tym samym, estońskie korzenie biznesu nie powinny stanowić przeszkody w dotarciu na rynki zagraniczne, ponieważ pozycja Estonii jako kraju jest teraz bardziej ugruntowana.

19 lutego otwarto nowe centrum informacyjne e-Estonia Briefing Centre zlokalizowane w budynku Öpiku w mieście Ülemiste. Ekspozycja cyfrowa zapewnia usługi elektroniczne świadczone przez rząd Estonii, które w większości krajów nadal są niedostępne, np. tożsamość cyfrowa, X-road, i-voting, e-Tax Board, e-residency i wiele innych. Prezentowane są również rozwiązania estońskich firm technologicznych i programistycznych, w tym firmy Cleveron.

Zdjęcie: Jelena Rudi

W celu uzyskania dodatkowych informacji zadzwoń lub wyślij e-mail

Edith Väli

E-mail: [email protected]
Telefon: (+372) 609 1671